تعمیر اجاق گاز
/ توسط کازشناس فنی / مناطق شهر / / 5 دیدگاه

تعمیر اجاق گاز رومیزی و فردار در سوهانک

تمامی ساکنین شرق تهران

برای تعمیرات انواع اجاق گازها 

با شـــــماره

021-6670-4856

 تـــماس بـــگیرید.

 

تعمیر اجاق گاز در سوهانک

شرکت تهران ای پی؛ مجری تعمیرات اجاق گاز در محل

 

تعمیرات تخصصی اجاق گاز در شرق تهران منطقه سوهانک،

 

اعزام تعمیرکاران مستقر در شرق تهران به محل شما

 

ضمانت نامه شش ماهه کتبی بعد از تعمیرات اجاق گاز شما

 

ساکنین محترم شرق تهران کافیست با شماره   4856 – 6670 – 021  تماس بگیرید

 

 تا تعمیرکاران اجاق گاز به محل شما اعزام شوند.

 

تعمیر اجاق گاز رومیزی در سوهانک

تعمیر اجاق گاز رومیزی سوهانک قدیم منطقه‌ای بسیار بزرگ بوده است. منطقه سوهانک از اجاق گاز فردار حدود

دارآباد آغاز شده و تا جنوب لواسانات ادامه داشت و مناطق بسیار زیادی را شامل می‌شد.

 کشتزار‌ها و باغ‌هایی قدیمی که جزء تعمیرگاز فردار سوهانک بودند، دره پولاد وحش، باغ حدیقه، جهان بخش، بند تله‌هرز، بیدستان، نمایندگی تعمیر اجاق گاز باغ سردار، تعمیر اجاق گاز غرب تهران باغ فولادی (نازآباد)، تنگ آخوره، تنگ فاطمی، باغ حمزه (منور)، چال استلک، سوت‌بیشه، شاه‌پسند (دره جوزدار)، شنکزار، و یوردکریم بودند. برخی از بخش‌هایی که غالباً با عنوان شهرک از محدوده سوهانک جدا شده‌اند نیز شهرک ابوذر، تکنسین اجاق گاز شهرک قائم، مینی‌سیتی، شهرک تعمیر اجاق گاز شرق تهران شهید محلاتی، تعمیر اجاق گاز در تهران پارک جنگلی سوهانک، شهرک کوثر، شهرک یاس و شهرک لاله هستند. این مناطق همگی جزئی از سوهانک قدیم بودند که امروزه مبدل به محله‌های مستقل شده‌اند.

تعمیر اجاق گاز در پاسداران شمار ساکنان سوهانک در سال ۱۳۴۲ خورشیدی ۴۰۸ تن مرد و ۲۹۳ تن زن بود. در طی همان سال‌ها سوهانک دارای مسجد و تکیه و گرمابه بوده و دبستانی به نام ارمغان تعمیر اجاق گاز رومیزی سوهانک (دبستان فولادی) با ۱۳۹ دانش‌آموز داشت. دو اصله چنار کهنسال در حیاط مسجد سوهانک وجود دارد که بنا بر نظر برخی، قدمت یکی از این دو اصله، از چنار امامزاده صالح تجریش نیز بیشتر است. عمر هر دو اصله را در حدود نهصد سال تخمین زده‌اند که این موضوع نشان از قدمت تاریخ سوهانک دارد.

تعمیر گازفردار در سوهانک

نمایندگی تعمیر اجاق گاز در سوهانک، قبرستانی قدیمی نیز وجود دارد که از جمله مکان‌های قدیمی این روستا است. قبرستان سوهانک در خیابان تکنسین اجاق گاز شهید ازگلی قرار داشته و بر طبق باور مردم و شجره نامه آستان قدس رضوی، پیکر این امامزاده در بخش جنوبی قبرستان دفن شده است. تعمیر اجاق گاز رومیزی با وجود آنکه تا کنون هیچ مقبره و یادبودی برای امامزاده ساخته نشده است، بر اساس حدسیات اهالی قدیم تعمیر اجاق گاز غرب تهران سوهانک می‌توان گفت که محل دفن این امامزاده، در تعمیر اجاق گاز در تهران قسمت جنوب غربی و در زیر درختان تعمیر گاز  سرو کهنسال این قبرستان است. حمام قدیمی سوهانک و تکیه قدیم سوهانک نیز از جمله اماکن قدیمی منطقه سوهانک محسوب می‌شوند که اجاق گاز فردار در دو دهه ۳۰ و ۴۰ خورشیدی، تخریب شدند. در زمان تخریب حمام قدیمی که احتمالاً زمان ساخت اولیه‌ی آن به دوران قبل از اسلام باز می‌گردد، سنگ نوشته‌ای از بین یکی از پی‌های حمام به دست آمد که سرنوشت آن متأسفانه نامعلوم مانده است.

تعمیر اجاق گاز شرق تهران تکیه قدیمی سوهانک نیز بنایی خشت خام و کاهگل بود که برخی از اهالی قدیمی سوهانک اعتقاد دارند که زمان تأسیس این تکیه به اوایل دوران سلسله قاجاریه باز می‌گردد. نهری قدیمی از میان بنای تکیه قدیمی می‌گذشت که از باغ اندرون یا باغ سردار سرچشمه می‌گرفت. در این تکیه یک سکو هم برای نمایش وجود داشت که در تکنسین اجاق گاز ماه‌های عزاداری، خود اهالی، بر روی آن سکو، مراسم تعزیه سوهانک را برپا می‌کردند. تعمیر گاز این تکیه تا کنون چند مرتبه بازسازی شده شیشه طرح فر  و اکنون به یک حسینیه، تبدیل شده است. آسیاب قدیمی سوهانک نیز از جمله ابنیه قدیمی منطقه محسوب می‌شد. این آسیاب در شمال سوهانک و در ابتدای خیابان تنگه قرار داشت. این آسیاب از ملات تعمیرگاز فردار ساروج و سنگ خشک ساخته شده بود، تعمیر اجاق گاز رومیزی اما قدمت این آسیاب مانند حمام سوهانک، به زعم پیران محل، مشخص نیست.

شیشه اجاق گاز طرح فر

 

نمایندگی تعمیرات اجاق گاز در سوهانک

نمایندگی تعمیر اجاق گاز در قسمت شرقی منطقه سوهانک باغ بزرگی بود که بنانیه نام داشت. این باغ متعلق به خانواده‌ای زرتشتی بود. در این باغ بود که آثار قبر بزرگ خاندان آن خانواده تا قبل از قطع و از بین رفتن درختان در میان باغ باقی مانده بود. در این باغ، استخری بزرگ و زیبا با حجم ۴۰۰۰ متر مکعب با دیواره سی متری که سنگ چین شده بود، از میانه پاییز تا پایان بهار، آب تابستان آبیاری باغ را فراهم می‌کرد. اجاق گاز فردار تعمیر اجاق گاز غرب تهران متأسفانه این استخر در عملیات ساخت و ساز‌های دهه‌های اخیر کاملاً پر شد و از بین رفت. دو باغ قدیمی کوروس و سردار هم متأسفانه تخریب شد و از بین رفت و جای خود را به ساختمان‌های چند طبقه داد. باغ کوروس بکه باغی بسیار بزرگ بود، بیش از پنجاه هکتار وسعت داشت و پر از درختان میوه بود. همچنین باغ سردار هم در قدیم، درختان بسیار زیادی داشت که اکثر آن‌ها از بین رفته‌اند.

تعمیر اجاق گاز رومیزی سوهانک شمال غربی‌ترین محله تهران است و پس از سوهانک، محله‌ای دیگر در شرق تهران وجود ندارد. تنها مسیر دسترسی به تعمیرگاز فردار سوهانک از طریق بزرگراه ارتش و جاده لشگرک امکان‌پذیر است. برای رسیدن به سوهانک می‌توانید از بزرگراه امام علی وارد بزرگراه ارتش شده و خود را به سوهانک برسانید.

تعمیر اجاق گاز در تهران

نمایندگی تعمیر اجاق گاز سوهانک گرچه از جمله مناطقی است که دسترسی به آن قدری دشوار است، اما از نظر حمل و نقل عمومی وضعیت تعمیر گاز مناسبی دارد. اولین خط اتوبوس در تکنسین اجاق گاز سوهانک در اوایل دهه ۶۰ از سوهانک به تعمیر گاز میدان اختیاریه به وجود آمد اما با توجه به فقدان محله‌ها و شهرک‌های مسکونی فعلی در اطراف تعمیر اجاق گاز شرق تهران بزرگراه ارتش و منطقه تعمیر اجاق گاز در تهران مینی سیتی به همراه خط ازگل به تجریش، تنها خطوط اتوبوسرانی در این حوالی بود. در اوایل اردیبهشت سال ۹۷ بود که مقصد تعمیر اجاق گاز در نارمک این خط پس از سال‌ها از میدان اختیاریه به سه راه ضرابخانه منتقل شد. به جز این خط، خطوط اتوبوسرانی دیگری نیز در اطراف سوهانک قابل دسترس هستند.

نزدیکترین مترو به سوهانک، تعمیر اجاق گاز در تهران ‌ایستگاه مترو قائم است و می‌توان گفت از بهترین مسیر‌ها برای دسترسی به سوهانک تعمیرگاز فردار متروی آزادگان قائم را است. برای رفتن به سوهانک از طریق مترو کافی است از‌ایستگاه تئاتر شهر یا‌ایستگاه شهید بهشتی سوار مترو شده و در آخرین‌ایستگاه به نام قائم پیاده شوید.

محله سوهانک از نظر وجود مراکز درمانی دارای تعدادی مراکز درمانی و بیمارستان است که در این محله می‌توانند نیاز ساکنین را برطرف کنند.

مرکز سلامت جامعه سیدالشهدا: تعمیر گاز چهارراه مینی سیتی – تعمیر گاز خیابان سوهانک – کوچه درمانگاه

اجاق گاز فردار مرکز بهداشتی و درمانی شهرک قائم: بزرگراه ارتش، تعمیر اجاق گاز شرق تهران بعد از بلوار مینی سیتی، شهرک قائم، فاز یک، کوچه سوسن تعمیر اجاق گاز غرب تهران

مراکز خرید سوهانک از جمله مراکز خرید خوب در تهران هستند که می‌توانند نیاز ساکنین منطقه را به خوبی مرتفع کنند. از جمله این مراکز خرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مرکز خرید نخل: آدرس: بزرگراه ارتش، خیابان نخل

مرکز خرید پلاتینیوم: این مجتمع تجاری در نزدیکی تکنسین اجاق گاز دانشگاه آزاد اسلامی واقع شده است.

مرکز خرید لاله‌ها: آدرس: بزرگراه ارتش، نمایندگی تعمیر اجاق گاز شهرک قائم، بلوار شاهد، میدان امام علی

مجتمع تجاری کوثر: آدرس: خیابان سلمان، جاده سوهانک

مرکز خرید سن سون: آدرس: شهرک محلاتی، نمایندگی تعمیر اجاق گاز شهرک قائم، خیابان توحید

تعمیر اجاق گاز غرب تهران

اماکن تفریحی سوهانک به دلیل قرار داشتن این محله در موقعیت کوهپایه‌ای دارای جذابیت‌های خاصی است. این اماکن دیدنی بخشی به اماکن تفریحی و بخشی دیگر به تعمیر اجاق گاز شرق تهران اماکن تاریخی سوهانک تعلق دارند.

تعمیر اجاق گاز شرق تهران 

بوستان سوهانک را می‌توان بزرگترین تعمیر اجاق گاز در تهران مجموعه تفریحی و فضای سبز این محله به شمار آورد. فضای سبز بوستان سوهانک شامل درختانی از قبیل توت، بادام، سرو نقره‌ای، کاج تهران، ارغوان، اقاقیا، تعمیر اجاق گاز غرب تهران زبان گنجشک، سماق، آیلان توس و غیره است. جانوران بوستان جنگلی سوهانک به دلیل وسعت، اتصال به دامنه‌های البرز و همچنین خلوتی آن، نسبتاً از تنوع و فراوانی بیشتری برخوردار است.

در ساعات خلوت روز می‌توان در این بوستان و نمایندگی تعمیر اجاق گاز تپه‌های اطراف آن، حیواناتی مثل خرگوش و روباه و در مناطق کوهستانی‌تر این بوستان نیز حیواناتی مانند کبک را مشاهده کرد. حتی در این بوستان می‌توان برخی پرندگان مهاجر را نیز مشاهده کرد. البته مار، موش و سگ‌های ولگرد هم از جانوران این گردشگاه به شمار ‌می‌روند. تکنسین اجاق گاز پارک جنگلی سوهانک دارای فضای آرام و ساکتی است اجاق گاز فردار  و بسیاری از طرفداران محیط زیست، عاشق این منطقه هستند. خلوتی و کم بودن گردشگران محله سوهانک، حضور در فضایی بکر و جنگلی، چشم‌انداز وسیع از بالای ارتفاعات، از جمله جاذبه‌های این پارک جنگلی به شمار می‌رود.

تعمیر اجاق گاز در افسریه تعمیر گاز بهترین راه دسترسی به بوستان جنگلی سوهانک، از تعمیر اجاق گاز رومیزی میدان نوبنیاد و طی کردن اتوبان ارتش و امتداد جاده لشگرک به سمت شمال فراهم شده است. در این جاده دو راه خاکی وجود دارد که وارد بوستان جنگلی سوهانک می‌شود. برای دسترسی به تپه‌های قسمت تعمیرگاز فردار شمال سوهانک نیز از داخل محله سوهانک به سمت انتهای خیابان سوهانک پیش رفته و به یک دوراهی بر می‌خورید و هر دو راه (خیابان جهاد بخش و خیابان آسیاب) نیز کم و بیش به یک مقصد منتهی می‌شوند. با وجود اینکه پارکینگی در اطراف بوستان تعمیر اجاق گاز غرب تهران سوهانک احداث نشده، تعمیر گاز اما با این حال مشکلی جهت جای پارک ماشین شما در خیابان‌های اطراف آن وجود نداشته و شما می‌توانید خودروی خود را در اطراف این بوستان پارک کنید.

بلاگ

5 دیدگاه

 • سبحانی

  شیشه اجاق گاز رومیزی دو شعله اخوان هم دارین؟

 • صادقی

  دوتا از شعله های اجاق گاز آریستون من کم هستند

 • سبحان زاده

  سمت پاسداران هم تکنسین دارین؟

 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *