stove-repair-karaj
/ توسط کازشناس فنی / تعمیر اجاق گاز در کرج / / 0 دیدگاه

تعمیر اجاق گاز در کرج

تمامی ساکنین کـــرج

برای تعمیر انواع اجاق گازهای رومیزی و فر دار 

( همراه با ضمانت نامه کتبی)

با شـــــماره

4856 6670 021

 تـــماس بـــگیرید.

تعمیر اجاق گاز کرج

تعـمیر انواع اجـاق گـازها در سراسر کرج

با قطعات وارداتی همراه با شش ماه ضمانت نامه کتبی 

اگر اجاق گاز شما دچار مشکل شده و به دنبال تعمیرکارانی حرفه ای و پشتیبانی قوی، 

همراه با قطعات ضمانت دار هستید با خیال آسوده با ما در تماس باشید

مقاله آموزشی جهت عیب یابی اجاق گاز

چرا فندکی کار نمی کند؟

اگر فندکی های شما کار نمی کند یا ضعیف عمل میکند:

1- ترانس اجاق گاز باید عوض شود چون یا سوخته یا اتصالی دارد (در برخی مواقع عمر ترانس به پایان رسیده است)

2- کلیدهای زیر شیراجاق گاز از کار افتاده اند به همین دلیل باید این کلیدها عوض شوند تا اتصال برقرار شود.

3- عمر سر فندکی ها به پایان رسیده است.

4- شیر اجاق گاز شما دچار مشکل شده و باید تعویض گردد.

چرا شعله ها ثابت نمی مانند؟

1- اشکال از ترموکوبل میتواند باشد.

2- در مرحله بعد، مشکل میتواند از ببین باشد.

3- اگر با تعویض ترموکوبل و ببین مشکل حل نشد باید به سراغ تعویض شیرگاز برویم.

4- در مرحله آخر نیز باید سرشعله ها تعویض و گاز سرویس کامل شود.

چرا شعله اجاق گاز کم یا نامنظم شعله می دهد؟

1- در مرحله اول همان شعله سرویس کامل می شود.

2- اگر با سرویس مشکل حل نشد باید لوله های داخلی گاز عوض یا سرویس شوند.

و در مرحله آخر، ممکن است شیر دچار مشکل شده باشد و باید شیر تعویض گردد.

نکات نصب اجاق گاز

1- از نصب اجاق گاز در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست خودداری کنید.

2- اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید.

3- بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله کشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود.

4- طول شیلنگ نباید از ۱٫۵ متر بیشتر باشد و شیلنگ مخصوص گاز باشد.

5- پس از نصب اجاق گاز با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.

6- از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید.

7- هنگام شستشوی سینی‌های اطراف مشعل‌ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نم‌دار همراه با مواد شوینده مخصوص اجاق گاز استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

لیست اجاق گازهای مورد تایید ما برای خریداری:

اجاق گازها کن

اجاق گازها اخوان 

اجاق گازهای تکنو

مقاله ای مفصل تر:

در سال های اخیر با رشد بازار لوازم خانگی، تولید اجاق گاز نیز افزایش داشته که همین تولید بی رویه سبب شده کیفیت بسیاری از قطعات پایین آمده یا بسیاری از واردکننده به دنبال اجناس چینی درجه دو باشند تا قیمت اجاق گازهای خود را کاهش دهند.

به هرحال در ادامه میخواهیم شما را با بخشی از مشکلات رایج در اجاق گازها آشنا کنیم که در صورت بروز هرگونه مشکلی خود شما بتوانید مشکل را شناسنایی کنید تا از آسیب جدی به محل زندگی خود زودتر جلوگیری کنید.

 تهران ای پی

·         ترموکوبل

یکی از لوازمی که امنیت اجاق گازها را تضمین میکند ترموکوبل است. این قطعه که ضروری ترین قطعات یک وسیله گازسوز محسوب می شود در صورت خرابی یا نقص، میتوانند مسبب بسیاری از مشکلات برای شما شود. برای اولین مشکل میتوان به خاموش شدن شعله ها اشاره کرد. یعنی پس از روشن کردن شعله به دلیل نقص فنی ترموکوبل، شعله روشن نمیماند. (البته ممکن است که که این مشکل از شیرگاز هم باشد اما در بیشتر مواقع این مشکل از سمت ترموکوبل حاصل می شود.)

در مرحله بعد که یکی از خطرناک ترین مشکلات در ترموکوبل ها میتوان به خرابی یا نقص در بین کار نام برد. یعنی شما در حال استفاده از اجاق گاز یا لوازم گازسوز هستید. در این حالت اگر ترموکوبل از کار بماند اجاق گاز باز مانده و فاجعه های دیگری که امکان رخ دادنش هست را خودتان پیش بینی کنید.

·         صفحه اجاق گاز

به دلیل اینکه اجاق گاز از ابعاد و مدل های مختلف تشکیل شده است، صفحه های مختلفی نیز دارد. اجاق گازهای صفحه ای، اجاق گازهای رومیزی، اجاق گازهای تمام استیل و

پرطرفدارترین این مدل ها نیز اجاق گاز تمام استیل میباشد که قیمت بالاتری به نسبت اجاق گازهای دیگر نیز دارد. در هرصورت نوع اجاق گاز نیز یکی مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید و با توجه به نیاز و مکان نگه داری آن را انتخاب کنید. اگر دنبال کاربری لوکس و ظاهری اجاق گازهستید باید به دنبال اجاق گاز های شیشه ای بروید اما اگر در کنار لوکس بودن به دنبال کارایی هم هستید اجاق گازهای تمام استیل را به شما پیشنهاد میدهیم. اگر هم قیمت مناسب برای شما مهم است همان اجاق گازهای ساده یا طرح فر یکی از گزینه های مناسب برای انجام این کار است.

·         شعله اجاق گاز

مشکل شماره یک: شعله اجاق گاز یک دست نیست

در حالت ایده آل تمامی شعله‌های اجاق گاز به رنگ آبی روشن است و پراکندگی یکسانی در تمامی آن ها دیده می‌شود و گاهی سر شعله باید کمی زد بسوزد. به صورت عادی شعله‌ها باید ارتفاعی در حدود ۲۰ میلی متر داشته باشند. گاهی اوقات یکی از شعله‌ها به رنگ زرد می‌شود و یا این که شعله به اندازه کافی قدرت ندارد.

این مشکل نشانه آن است که اجاق گاز شما به درستی کار نمی‌کند برای رفع این مشکل باید شعله های شما سرویس شوند و پس از نظافت شعله ها را  همیشه باید خشک کنیم احتمال این که رطوبت یا ماده شوینده در منافذ مشعل ها باقی مانده باشد بسیار زیاد است.

از آلودگی‌هایی مانند چرب شدن و یا ریختن غذا بر روی مشعل اجاق گاز جلوگیری کنید تا کمتر با این مشکل مواجه شوید. به این ترتیب شما با یک نظافت صحیح و کامل به رفع مشکلات اجاق گاز منزلتان کمک بزرگی کرده‌اید.

تعمیر اجاق گاز سعادت آباد

مشکل شماره دو: شعله اجاق گاز روشن نمی شود

در برخی موارد هر چه جرقه زده می‌شود هیچ شعله ای ایجاد نمی‌شود. در این چنین حالتی به احتمال بسیار زیاد محل ایجاد شعله دچار غبارگرفتگی شده است یا این که ممکن است یک وسیله در محل روشن شدن شعله گیر کرده باشد و مسیر شعله را مسدود کرده باشد. برای رفع مشکل شعله اجاق گاز محل مسدود را با یک مسواک یا برس تمیز کنید تا مجرا باز شده و شعله به راحتی روشن شود.

مشکل شماره سه: شعله به شدت گرم و سوزنده است

یکی از راه های رفع مشکلات اجاق گاز، بررسی و تنظیم شعله‌های گاز است. همانطور که شعله‌های کم قدرت می‌تواند مشکل ساز باشد، شعله‌های کوره‌ای و به شدت سوزنده نیز دردسرساز است و در یک چشم به هم زدن غذای شما را می‌سوزاند.

این مشکل ناشی از شکسته شدن ترموستات است. برای رفع مشکل ترموستات گاز باید یک ترموستات سالم جایگزین کرد که بهتر است برای این کار با نمایندگی گاز خود تماس گرفته تا این تعمیر تخصصی را برایتان انجام دهند.

     رفع مشکلات اجاق گاز با اصلاح پیلوت

یکی دیگر از مشکلاتی که هر اجاق گاز می‌تواند داشته باشد، خاموش شدن بی دلیل پیلوت است. احتمالا پیلوت به نحو درستی تنظیم نشده است و گاز به اندازه کافی به آن نمی‌رسد. برای رفع مشکلات اجاق گاز که مربوط به پیلوت باشد می‌توانید مقدار کمی از محفظه پیلوت را ببندید.

·         شعله سر و صدا می کند

شعله‌های اجاق گاز باید به طور کامل یک دست و آرام باشند در صورتی که با روشن کردن اجاق گاز سر و صدای زیادی از شعله‌ها بلند شود باید جهت رفع مشکلات اجاق گاز که احتمالا مربوط به هوا رسانی باشد اقدام کنید.

شعله‌های پر سر و صدا به این معنا است که هوا به میزان صحیحی به مشعل نمی‌رسد. در حقیقت هنگامی که هوا بیش از حد به مشعل برسد، شعله اجاق گاز با سر و صدا می‌سوزد. برای رفع مشکل شعله پر سر و صدا شاتر هوای اجاق گازتان را بررسی کنید به احتمال قوی میزان هوا و گاز در این شاتر تنظیم نیست.

چرا اجاق گاز دود می‌ کند؟

یکی از موارد نو بودن اجاق گاز است و مشکلات نو بودن آن. به عنوان مثال ممکن است یک اجاق جدید در اولین کارکرد به شدت دود کند و بوی نامطبوعی را در آشپزخانه پخش کند. از آن جایی که یک لایه محافظ از روغن‌های صنعتی هنگام تولید اجاق گاز به کار گرفته می‌شود در اولین استفاده از این وسیله این روغن می‌سوزد و دود می‌کند.

بهتر است قبل از استفاده این وسیله جدید تمامی بقایای دوده و روغن را با شوینده‌های موثر تمیز کرده تا این مشکل بر طرف شود هر چند که دود اولیه اجاق گاز در عرض چند ساعت اولیه مصرف از بین خواهد رفت. دود کردن اجاق گاز در اجاق‌های قدیمی نیز می‌تواند به دلیل کثیفی به خصوص آلودگی از نوع چربی باشد.

ذرات مواد غذایی که بر روی شعله‌ها و صفحه اصلی اجاق گاز چکه کند اگر به خوبی تمیز نشوند، در مرور زمان به لایه ای پوشاننده تبدیل می‌شود که هنگام قرار گرفتن در مجاورت آتش، دود کرده و بوی بدی ایجاد می‌کنند.

تعمیر اجاق گاز غرب تهران

. در نهایت بهترین راهکار کمک از یک متخصص می باشد که خیال شما را بابت ایمنی گاز راحت کند.

تعمیر گاز رومیزی در کرج

 

کرج یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که مرکز استان البرز نیز حساب می شود. کرج در ارتفاع 1300 متری از دریا قرار دارد و جزء شهرهای کوهپایه ای محسوب می شود. طبق آخرین سرشماری در سال 1395 جمعیت کرج چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر بودکه با احتساب جمعیت ساکن در حومه کرج تا دو میلیون نفر نیز می رسید.

کرج یکی از رقبای تهران در مهاجر پذیری محسوب می شود به طوریکه دومین شهر مهاجر پذیر پس از تهران محسوب می شود. از طرفی گفته میشود این شهر از میزان بالایی زاد و ولد برخوردار است که توجه دولت مردان را نیز به آن جلب کرده است و بسیاری معتقدند دولت در صدد افزایش بودجه و سرمایه گذاری در این کلان شهر است تا بتواند میزان تولد را نیز افزایش دهد.

تعمیرات اجاق گاز رومیزی در کرج و تعمیر اجاق گاز مبله در کرج توسط تعمیرکاران آموزش دیده تهران ای پی قابل انجام است. گروه تهران ای پی با بیش از ده سال سابقه تعمیر لوازم گازسوز در کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

کرج در یک نگاه - کجارو

نمایندگی تعمیرات گاز اخوان در کرج

فاصله کرج تا تهران چیزی حدود 40 کیلومتری قرار دارد در غرب آن رودی به نام رود کرج قرار دارد و در حنوب این شهر دامنه های شرته کوه البرز قرار دارد و اگر بخواهیم از چهار جهت شهر کرج به این مسئله بپردازیم میتوان گفت از شمال به استان مازندران و از شرق به استان تهران جنوب شهریاری و از غرب به قزوین قرار دارد. این جهت بندی اطراف کرج بود که میتوان ساکنین آن با این جهت یابی به مسافرت خود کمک کنند.

تعمیر اجاق گاز در مهرشهر کرج و تعمیر اجاق گاز رومیزی مهرشهر کرج توسط شرکت تهران ای پی قابل انجام است که کافیست با شماره های اپراتور تماس گرفته تا شما را جهت تعمیرات گاز رومیزی در کرج هدایت کنند. یکی از دیگر از عجایب شهر کرج جنگل پهناور کرج یا ارتفاعی چیزی حدود 1500 متر از سطح دریاست قرار دارد که دقیقا در مسیر ارتباط بین حمل کالاهای صادراتی و وارداتی از مرز ترکیه و آذربایجان قرار دارد.

تعمیر اجاق گاز حکیمیه

تعمیر گاز لوفرا در کرج

یکی دیگر از جالبی های استان البرز (کرج) رشته کوه های البرز همچون دیوارهای بلندی مازندران را از این استان جدا ساخته اند و از تونل کندواج و روستا سرسبز مراد تپه در غرب اشتهارد تمامی این ها چیزهایی هستند که کرج را احاه کرده اند!

این محدوده را حوزه فرمانداری کرج محسوب می شود که در سال 1337 برای حدود 6 کیلومتر مربع ینا شده بود اما امروز شهرهایی مانند طالقان و اشتهارد و فردیس از کرج شده اند و هرکدام تبدیل به یک شهرستان مستقل تبدیل شده اند همچنین شهر کرج را مرکز استان البرز می نامند.

کاربران اجاق گاز در کرج در هر نقطه از این شهر واقع شده اند اعم از تعمیر اجاق گاز لوفرا در کرج، تعمیرکار گاز رومیزی در کرج، نمایندگی تعمیرات اجاق گاز پادیسان در کرج می توانند با شماره های اپراتور تماس گرفته تا در اولین فرصت تعمیرکار به محل شما اعزام شود. تهران ای پی

 

زندگی در کرج چگونه است؟ - کجارو

نمایندگی تعمیر تکنو گاز در کرج

دلیل نامگذاری کرج چیست؟

افرادی که در گذشته در این شهر زندگی میکردند با گویش مخصوص خود این شهر را کاوک میگفتند. کاوک در لغت به معنی میان تهی است یعنی شهری که بین دره قرار گرفته است و به همین خاطر است که کرج در میان دره ها قرار گرفته است. یکی دیگر از جالبی های این نام که برخی به آن میپردازند واژه کراج می باشد با توجه به اینکه این شهر در قلعه اشتهارد و آتشگاه های مختلف و کوه های کلارک قرار داشته همچین بعید هم نیست.

شرای زندگی در کرج به دلیلی نزدیکی این استان به تهران از امکانات و قابلیت های خوبی برخوردار است و دسترسی های خوبی از جمله مترو و تاکسی های بین شهری هستند که رفت و آمد به این شهر را آسان ساخته اند. کرج برخلاف تصور بسیاری از امکانات کامل آموزشی و درمانی و گردشگری برخوردار است که نیاز به حضور در تهران را کم میکند.

امروزه بسیار رایج شده است که میتوان با خیالی راحت گفت تنها کافیست با ما تماسی حاصل کنید تا در اسرع وقت تعمیرکاران ما به محل شما اعزام شوند و تعمیر اجاق گاز رومیزی شما را به بهترین نحو ممکن تعمیر کنند.

توجه داشته باشید که تهران ای پی اجاق گاز رومیزی کرج شما را با بهترین قطعات همراه با گارانتی تعویض میکند که دیگر خیالتان از این بابت جمع باشد. تعمیرکار اجاق گاز در کرج بسیار مجرب است و دغدغه شما را به پایان می رساند.

آثار بسیاری از دوران های پادشاهی در کرج یافت شده که نشان دهنده از قدمت این شهر می دهد آثاری مثل دوره هخامنشیان یا اشکانیان و حتی سامانیان نشان از تمدن و قدمت و اصالت این شهر میدهد. در بخشی هایی از تاریخ آمده است که مدتی شهر کرج جزیی از بخش های ری بوده است و مازندران و گاهی هم نیز بخشی از طالقان!

 اما کرج از جایی شروع به سردرآوردن در تاریخ کرد که راه قزوین از آنجا عبور میکرد. مثلا در دوره صفری به علت قرارگیری در راه تهران قزوین و حتی تهران تبریز دارای اهمیتی خاص شد که شامل ایجاد بسیاری از کاروانسراها و پل ها در کنار این شهر تاریخی شد تا پادشاهان و نیروهای درباری وتجار و بازرگانان بتواندد از این شهر تردد کنند.

تعمیر اجاق گاز پادیسان تهران

تعمیر اجاق گاز قدیمی در کرج

از کاربرد اجاق گاز در آشپزخانه زیاد گفته شده است و حرف زدن در این مورد زیره به کرمان بردن است! اما همچنان اجاق گازهای قدیمی هنوز هم جزء پرطرفدارترین اجاق های موجود در بازار هستند. تعمیر اجاق گازهای قدیمی در کرج توسط تعمیرکاران تهران ای پی انجام خواهد شد. فقط کافیست با شماره های ذکر شده تماس گرفته تا تعمیرکار اجاق گاز قدیمی به محل شما اعزام شوند.

تعمیر اجاق گاز مبله در کرج و تعمیر فرتوکار در کرج

یافتن تعمیرکاری مجاز برای تعمیر اجاق گاز مبله در کرج از دغدغه های همیشگی ساکنین این شهر بوده است به صورتیکه بسیاری از شهروندان کرجی از این مشکل رنج بسیاری می برند. در همین راستا میتوان گفت بهترین تعمیرکاران این شهر از نمایندگی های تهران ای پی استفاده میکنند. زیرا این شرکت بهترین تعمیرکاران را در اختیار دارد و قطعات خود را ضامنت میکند و خیال شما را در این بازار آشفته تسلی می بخشد.

تعمیر اجاق گاز در تهرانپارس

چگونه تعمیر اجاق گاز را انجام دهیم؟

یکی از لوازم آشپزخانه که به هیچ عنوان توصیه نمی شود کابران خودشان دست به تعمیر شوند اجاق گاز است. شما در صورت خرابی وسایلی مانند ماشین لباسشویی یا یخچال یا… مشکلی آنچنان برای شما پیش نمی آید اما در صورت خرابی اجاق گاز تقریبا زندگی شما مختل میشود و همین امر سبب می شود که اجاق گاز از اهمیت زیادی برخوردار باشد و تعمیر این دستگاه به دانش و تخصص خاص خود مرتبط باشد و از این رو پیشنهاد می شود که تعمیر این وسایل را به بسپارید تا بهترین تعمیرکاران کرجی به محل اعزام شوند و کار شما را به بهترین نحو ممکن پیش ببرند.

تردد در کرج

کرج کجاست؟

ویکی پدیا

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *